250 x 250 Reklam Alanı

Bitlis’in Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Başkanı Bilal Dağdağan, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla Bitlis Gazeteciler Cemiyeti’ni (BİGACEM) ziyaret etti.

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti’nin Tatvan’daki bürosunu ziyaret eden TATSO Başkanı Bilal Dağdağan, BİGACEM Yönetim Kurulu ile bir araya gelerek, Gazetecilerin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutladı.

Sohbet havasında geçen ziyarette BİGACEM Başkanı Özcan Çiriş’ten cemiyetin çalışmaları ile ilgili bilgi alan Dağdağan, Basın mensuplarının, halkı gelişen olaylardan doğru, tarafsız ve zamanında haberdar etmesi gibi çok önemli bir görev üstlendiğini belirtti.

Basın mensuplarının görevlerini yerine getirirken gösterdikleri mesleki duyarlılığın oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Bilal Dağdağan, “Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, insanlara haber, bilgi akışı sağlamakta ve kamuoyunun da vicdanını temsil etmektedir. Özellikle yerel basınımız ilimizdeki gelişmeler konusunda da halkımızı bilgilendirmekte; ayrıca ilimizin kültürel ve sosyal gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Basınımız bu yönüyle, toplumun bilgilendirilmesinin yanı sıra kentlerin gelişimine de önemli bir katkı sağlamaktadır. Bu sebeple de tüm basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca bu vesile ile ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı çerçevesinde görevlerini yerine getiren basın çalışanlarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” Diye konuştu.

BİGACEM Başkanı Özcan Çiriş ise, ziyaretten duyduğum memnuniyeti dile getirerek, gerek katkılarından ve gerekse temennilerinden ötürü Bilal Dağdağan’a teşekkürlerini iletti.

Bitlis genelinde gerek yerel ve gerekse ulusalda çalışan gazetecilerin büyük çoğunluğunun BİGACEM çatısı altında toplandığını ifade eden Özcan Çiriş, “Şuanda Bitlis genelinde görev yapan toplam 51 basın mensubu üyemiz bulunuyor. Bizler cemiyet yönetim kurulu olarak bu üyelerimizin de fikirlerini alarak çalışma yürütüyoruz. Bizler cemiyet olarak hiçbir şekilde kar amacı gütmüyor aksine ilimiz için nasıl daha faydalı olabiliriz, neler yapabilirizin hesabını yapıyoruz. Bunun yanında ilimiz genelinde yaşanan gelişme ve olayları en doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde halkımıza ulaştırıyoruz. Tüm çalışma arkadaşlarımızda zaten bu bilinçle görevlerini yapıyorlar. İnşallah bundan sonrada yine ilimizin tanıtımı noktasında elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile bu anlamlı günde bizleri unutmayarak ziyaret eden ve her zaman bizlerin yanında olan TATSO Başkanımız Bilal Dağdağan ve ekibine de canı gönülden teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Ziyarette BİGACEM Genel Sekreteri Hakan Okay ve BİGACEM Yönetim Kurulu Üyeleri Şener Toktaş, Sinan Aygül ve Ferhan Çelebi de hazır bulundu.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı